Resultat 2014


 

Kvinnor 10 km
1 695 Maria Gräfnings -85 Falu IK friidrott    40:20.4     0:00.0
2 680 Kajsa Rosdal -89 IF Start    45:31.8     5:11.4
3 684 Maria Eriksson -76 IF Start    46:45.8     6:25.4
4 683 Jessica Jansson -73 Hällefors LK    48:04.6     7:44.2
5 693 Marie Dasler -74 If Start    49:30.0     9:09.6
6 685 Jenny Åkerberg -82 Storådalens SK    54:48.9    14:28.5
7 682 Leila Toivonen -61 Storådalens SK    58:07.9    17:47.5
8 681 Birgitta Jansson -42 Storådalens SK    58:29.4    18:09.0

 

Män 10 km
1 659 Peter Wiker -72 Hällefors LK    36:52.5     0:00.0
2 694 Johan Eriksson -68 kopparbergs IF    37:16.0     0:23.5
3 658 Fredrik Rådström -83 Hällefors LK    38:44.1     1:51.6
4 668 Sebastian Torstensson - Karlslunds IF    39:03.3     2:10.8
5 666 Johan Ingjald -87 IF Start    39:40.4     2:47.9
6 704 Robert Drottz -77 I2 IF Triatlon    40:21.3     3:28.8
7 673 Thobias Berggren - Hällefors LK    42:25.7     5:33.2
8 664 Magnus Värnqvist -74 Örebro AIK    42:42.0     5:49.5
9 699 Jonas Jakobsson -74 IF Start    43:02.0     6:09.5
10 669 Johan Ånger -84 Hällefors LK    43:05.0     6:12.5
11 671 Johan Skoglund -66 Hällefors LK    43:12.4     6:19.9
12 687 Kim Grip-84 Hällefors LK    43:26.5     6:34.0
13 674 Björn Robinsson - Karlskoga LK    45:08.0     8:15.5
14 667 Mikael Strussenfelt - Karlskoga LK    45:34.8     8:42.3
15 660 Ulf Eriksson -64 Hällefors LK    46:07.9     9:15.4
16 696 Daniel Johansson - Aspa Ik    46:30.8     9:38.3
17 676 Thomas Lindström -55 Åsbro GoIF    49:29.6    12:37.1
18 670 Lars Karlsson -64 Östansjö SK    50:19.4    13:26.9
19 700 Per Börjesson -54 Östansjö SK    51:13.3    14:20.8
20 678 Jan Gunnarsson - Hällefors LK    51:35.2    14:42.7
21 698 Mattias Dahlin -83 Storådalens SK    51:44.1    14:51.6
22 701 Erik Olofsson -61 Östansjö SK    51:55.4    15:02.9
23 665 Fredrick Johnsén -61 Storådalens SK    52:20.2    15:27.7
24 692 Daniel Borg -74 IFK Nora Långlöpning    52:29.9    15:37.4
25 677 Peter Comét -56 IFK Nora Långlöpning    52:45.9    15:53.4
26 697 Sören Spjuth - Aspa Ik    53:57.2    17:04.7
27 702 Kent Johansson -68 Östansjö SK    55:00.0    18:07.5
28 663 Dag Ryden -53 Östansjö SK    57:02.2    20:09.7
29 688 Sven Olof Dahlgren -44 Kopparbergs IF  1:05:56.8    29:04.3
30 672 Arne Evertsson -41 Storådalens SK  1:15:15.4    38:22.9